Czysty dywan

Chociaż w tekście artykułu najczęściej Mówimy o wykładzinach, prosimy pamietać, że te same zasady dotyczą tapicerek, dywanów oraz tapicerek samochodowych.

CZYSZCZENIE WYKŁADZIN - Jak często czyścić wykładzinę?

Wykładzina JEST jedynym materiałem tekstylnym PO ktorým SIĘ chodzi. A jednak Bardzo Rzadko pamiętamy przez JA prać regularnie. Zazwyczaj dzwonimy PO profesjonalny serwis czyszczenia dopiero wtedy, gdy brud i plamy SA tak widoczne, ZE rozważamy wymianę wykładziny. Wtedy czasami przychodzi nam Myśl - a może DA SIE się wyprać? TAKIE podejscie - niestety DOSC często spotykane- skutkuje nieraz Tym, Ze plamy, Które Były na wykładzinie pozostawione przez Bardzo Długi Czas ulegają utrwaleniu, i już praktycznie zadna metoda czyszczenia nie nie usunie Ich całkowicie.

 

Jak wiec dbać o wykładzinę? Eksperci zalecają:

·          Regularne odkurzanie - najlepiej codziennie

·          Szybkie usuwanie plam - najlepiej zaraz po Ich powstaniu

·          CZYSZCZENIE pielęgnacyjne - kilka razy w Roku (w przypadku ciągów Komunikacyjnych - nawet częściej)

·          CZYSZCZENIE dogłębne - Raz w Roku

Taki Program Utrzymania Czystości często JEST stosowany w obiektach komercyjnych.

Zadziwiające JEST Też, Ile moze dac umieszczenie odpowiednich wycieraczek PRZED wejściem.

 

Technologia prania wykładzin dywanowych

Pranie wykładziny przypomina pranie innych Materiałów tekstylnych. Chodzi o rozpuszczenie brudu zgromadzonego na powierzchni włókien, wypłukanie go (usunięcie) IW końcu wysuszenie pranego materiálu. W przypadku ubrań CZY poscieli wkładamy je zrobić pralki i po kłopocie. Z. wykładzina jednak, chociażby ZE wzgledu na JEJ Rozmiary i przymocowanie zrobić Podłogi, sprawa wygląda inaczej.

 Co wpływa na końcowy efekt czyszczenia wykładziny dywanowej?

·          Rodzaj wykładziny

·          Stopień zabrudzenia i rodzaj brudu

·          Dobór odpowiedniej Metody czyszczenia

·          Dobór chemii i Maszyn

·          Profesjonalizm Osób czyszczących

·          Systematyczność czyszczenia

 

Krótko mówiąc, Ciepła woda, Silna chemia i skuteczne Maszyny do najlepsza droga do usunięcia zabrudzeń .. LUB zniszczenia wykładziny, jeśli woda JEST ZA gorąca, chemia za Silna, wykorzystując skuteczne Maszyny Zbyt. Profesjonalizm, Wiedza i Doświadczenie osoby W czyszczacej SA niezbędne by wyczyścić wykładzinę skutecznie.

 

Metody prania

 

Istnieje kilka Metod czyszczenia wykładzin. Mozna je podzielić na pranie dogłębne i pielęgnacyjne. Metody czysczenia dogłębnego polegają na usunięciu Jak największej ilości zabrudzeń z wykładziny. Zaliczają SIĘ zrobić Nich szamponowanie oraz duzo skuteczniejsze pranie ekstrakcyjne (spryskiwanie Z odsysaniem). Jeśli chodzi o pranie pielęgnacyjne (np: metoda maski, suche wiórki LUB Sucha piana), głównym celem JEST JEGO Utrzymanie wykładziny w Czystości przez nie nie dopuszczanie zrobić Powstania poważniejszych zabrudzeń.

           

PRANIE I CZYSZCZENIE WYKŁADZIN - metoda ekstakcyjna (spryskiwanie z odsysaniem)

 

            W metodzie Tej chodzi o rozpuszczenie brudu a następnie JEGO odessanie wraz oo woda. Metoda ta daje NAJLEPSZE i najtrwalsze efekty.

Etapy działania:

·          Dokładne odkurzenie wykładziny odkurzaczem z wirującą Szczotka

·          Wstępne usuwanie poważniejszych plam

·          Prespray - spryskanie wykładziny środkiem wstępnie rozpuszczającym brud

·          Szorowanie (opcjonalnie w zależności od rodzaju wykładziny i stopnia zabrudzenia)

·          Płukanie wykładziny Przy Pomocy Maszyny ekstrakcyjnej

 

Zaleta prania ekstrakcyjnego do JEST, ZE pozostawia w wykładzinie minimalną Ilość Wody, wiec Czas potrzebny na wyschnięcie wykładziny JEST krótszy niz Przy szamponowaniu. Dobrze przeprowadzone CZYSZCZENIE ekstrakcyjne Nie pozostawia osadu na powierzchni Też wykładziny PO JEJ wyschnięciu.

                              

 

             Najważniejszą zaletą tej metody jest to, że brud zostaje odessany z wykładziny, a nie jedynie "zamaskowany".

KONTAKT Z SERWISEM CZYSZCZENIA: Tel. 609 465 702

CZYSZCZENIE I PRANIE WYKŁADZIN - teren działania naszego serwisu: Gliwice, Śląsk, Kraków, Wrocław, Opole, Oława, Nysa, Kłodzko, Kępnov Bystrzyca Kłodzka, Nysa, Głuchołazy, Świdnica, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie, Polanica Zdrój. Większe usługi wykonujemy w całym kraju a także na terenie Niemiec.