krystalizacja marmuru

Krystalizacja posadzek kamiennych na mokro:

Marmury, konglomeraty i trawertyny są obecnie najczęściej stosowanym budulcem wykończeniowym, a stanowiąc ważną pozycją w kosztach wykonania inwestycji, powinny być fachowo zabezpieczone.

Proces krystalizacji uodparnia i utwardza podłogi zawierające wapień jak marmur. Poddana krystalizacji podłoga jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania.

 

Krystalizacją przeprowadza się po dokładnym doczyszczeniu i usunięciu starych powłok, oraz zneutralizowaniu chemicznym podłoża. Polega ona na nanoszeniu preparatu na powierzchnią i wcieraniu odpowiednią szorowarką w podłoże, aż do uzyskania optymalnego efektu idealnie zabezpieczonej podłogi. Potem powierzchnia jest zmywana wodą. Proces ten umożliwia wydobywanie cząsteczek kwarcu (znanego z twardości) na powierzchnią i w ten sposób zabezpiecza marmur, lastriko bądź beton.

Proces krystalizacji nadaje posadzkom efekt głębokiej i doskonałej czystości, powoduje bowiem reakcję zacieśniania wiązań strukturalnych kamienia, co zwiększa odporność na ścieranie oraz na wchłanianie różnego rodzaju zabrudzeń..

Przeprowadzając w/w proces korzystamy tylko ze specjalistycznych środków profesjonalnych i renomowanych firm.

Na życzenie klienta wykonujemy bezpłatnie próbką krystalizacji na wybranym odcinku posadzki. Pozwala to na ocenę efektu końcowego procesu krystalizacji.

Proces ten jest zalecany już na nowo położonych posadzkach marmurowych czy też lastriko.

Więcej informacji na temat metod czyszczenia i zabezpieczania posadzek znajdą Państwo na naszych pozostałych stronach:

www.Czyszczenie-Renowacja.pl

lub pod nr Tel. 609 465 702