czyszczenie i zabezpieczanie PCV

Renowacja i czyszczenie wykładzin PCV i linoleum

CZYSZCZENIE WYKŁADZIN PCV I AKRYLOWANIE ("lakierowanie") POSADZEK

CZYSZCZENIE WYKŁADZIN LINOLEUM

Renowację wykładzin PCV lub Linoleum przeprowadza się w celu przywrócenia jej pierwotnego wyglądu oraz zabezpieczenia przed dalszym zużyciem, które następuje poprzez proces ścierania powierzchni. Przeprowadza się ją w kilku etapach i z użyciem profesjonalnej chemii i maszyn. Efektem końcowym jest odnowiona wykładzina o pięknym połysku i nienagannym wyglądzie.

CZYSZCZENIE  PODŁÓG PCV - I etap  gruntowne doczyszczanie maszynowe powierzchni:

Aby wykładzinę należycie i dokładnie wyczyścić trzeba rozpuścić i usunąć wszelkie zabrudzenia, zarówno te powierzchniowe jak i te, których nie da się usunąć poprzez zwykłe mycie mopem. Najtrudniejszy do usunięcia jest brud, który dostał się w głąb‘porów’ wykładziny z tworzywa sztucznego. W tym celu używa się specjalnych padów i szorowarek. Niezbędny jest też chemiczny striper – odpowiednio dobrany do rodzaju tworzywa i skuteczny w rozpuszczaniu starych i utrwalonych zabrudzeń. Po przeprowadzeniu procesu doczyszczania trzeba posadzkę dobrze ‘przepłukać’, co czyni ją gotową na kolejny etap – zabezpieczanie dyspersjami polimerowymi. Zanim jednak będzie można zabezpieczyć podłogę potrzebny jest czas na dokładne jej wyschnięcie;

II etap  nakładanie powłok polimerowych ("lakierowanie"). W przypadku KONSERWACJI LINOLEUM, przed tym procesem przeprowadza się neutralizację podłoża oraz impregnację):

Kiedy posadzka jest dobrze i dogłębnie wyczyszczona, zneutralizowana i wysuszona można przejść do głównego procesu renowacji. Nie bez znaczenia jest tutaj jakość dyspersji polimerowej. W miejscach mocno obciążonych przez duże natężenie ruchu niezbędne jest zastosowanie powłoki polimerowej specjalnie przeznaczonej do danej powierzchni i tylko z najwyższej półki (chodzi o wysoką zawartość cząstek stałych a nie wosków). W celu uzyskania pełnego efektu wizualnego jak i właściwego zabezpieczenia powierzchni nanosi się 3 warstwy powłok polimerowych z około godzinnymi przerwami na wyschnięcie po każdej z nich.

Dokładne zastosowanie wszystkich wymogów dotyczących czyszczenia i konserwacji wykładzin pcv oraz linoleum ma ogromne znaczenie. Proces ten może sprawić że wygląd podłogi będzie wzbudzał podziw a trwałość i odporność na zużycie przyczyni się do jej długiego użytkowania bez szkody dla wizerunku obiektu.

Teren wykonywania usług - CZYSZCZENIE PODŁÓG PCV, AKRYLOWANIE PODŁÓG, POSADZEK, KONSERWACJA LINOLEUM, ZABEZPIECZANIE WYKŁADZIN PCV: Gliwice, Śląsk, Kraków, Wrocław, Opole, Kępno, Oława, Nysa, Kłodzko, Kępno, Bystrzyca Kłodzka, Nysa, Głuchołazy, Świdnica, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie, Polanica Zdrój i okolice. Wykonujemy też usługi w całym kraju oraz na terenie Niemiec.W przypadku dużego zużycia i zniszczenia wykładzin pcv przeprowadza się renowację przez położenie nowych powłok polimerowych o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie lub nałożenie powłoki poliuretanowej.  Informacje na ten temat pod nr serwisu: +48 609 465 702 

Więcej informacji na naszych pozostałych stronach:

www.czyszczenieprofesjonalne.pl 

lub pod nr tel. 609 465 702