zabezpieczanie gresu

CZYSZCZENIE PODŁÓG I POSADZEK.

 

JAK ZABEZPIECZAMY POSADZKI TWARDE - podstawowe informacje o metodach zabezpieczania np. Marmuru, lastriko, granitu, Terakoty, porcelany/gresu lub wykładziny PCW i linoleum (opis poniżej)

 MYCIE POSADZEK I AKRYLOWANIE PODŁÓG:

Czyszczenie i zabezpieczanie posadzek - Powłoka (*obacz artykuł poniżej)

* chroni przed głębokimi zabrudzeniami i zarysowaniami

* pogłębia kolor

* ułatwia mycie i powoduje że brud nie trzyma się powierzchni

 

Czyszczenie i konserwacja posadzek - Impregnacja: (zabezpieczenie strukturalne)*

* zapobiega wnikaniu wody i zanieczyszczeń

* ułatwia czyszczenie

* wypełnia pory

* uwydatnia kolory

*(Zobacz np. artykuł: "Podłogi z granitu")

 

Czyszczenie i konserwacja posadzek - Krystalizacja: Podłogi zawierające wapień (wytworzenie niezwykle twardej powierzchni)*

* chroni przed zabrudzeniami i zarysowaniami

* wydatnie zwiększa połysk

* zapewnia ochronę przed uszkodzeniami związanymi z dużym natężeniem ruchu

*(Zobacz artykuł "krystalizacja posadzek")

 

Trwała renowacja poliuretanowa:  wykładziny PCV, Linoleum i inne wykładziny obiektowe

* nowa bardzo wytrzymała warstwa ścierna

* uzupełnia ubytki i zniszczenia mechaniczne i chemiczne wykładzin

* umiarkowany połysk

* łatwe czyszczenie

Dlaczego po czyszczeniu zaleca się zabezpieczanie niektórych posadzek powłokami? Po pierwsze - aby obniżyć koszty, zarówno bieżącego sprzątania, jak i związane z przedłużoną żywotnością podłóg. Po drugie, zabezpieczone podłogi wyglądają ładniej (pogłębiają kolor) oraz nie ulegają głębszemu zabrudzeniu, co poprawia wizerunek firmy oraz nastroje wśród pracowników. Ważne jest również to, że dobrej klasy powłoki poprawiają właściwości przeciwpoślizgowe podłóg.

Przed przystąpieniem do nakładania polimerów należy gruntownie wyczyścić podłogę korzystając ze specjalnych chemicznych zdzieraczy powłok a potem zneutralizować podłoże. Przeprowadza się zatem gruntowne czyszczenie posadzki.

Następnie, przy doborze powłok należy również zastanowić się, czy lepiej zastosować powłokę dającą wysoki połysk, czy matową. Zaletą powłok o wysokim połysku jest efekt „lustra wody”, kojarzący się z czystością. Z kolei powłoki satynowe i matowe umożliwiają zamaskowanie niedoskonałości podłogi. Zwłaszcza, gdy wylewka pod wykładziną jest nierówna-powłoki dające połysk sprawiają, że nierówności stają się jeszcze bardziej widoczne.

POLEROWANIE POSADZEK - CZYSZCZENIE POSADZEK  - LINOLEUM

 

W przypadku linoleum po wyczyszczeniu podłoża stosuje się preparat wypełniający pory, potem nakłada się powłokę o połysku wysokim, średnim lub matową.

Więcej informacji na temat czyszczenia, zabezpieczania i konserwacji posadzek i wykładzin PCV znajdą Państwo na naszych dodatkowych stronach:

www.Czyszczenie-Renowacja.pl

lub pod nr tel. 609 465 702

 

Usługi czyszczenia i konserwacji posadzek przeprowadzamy w następujących miastach: Gliwice, Śląsk, Kraków, Wrocław, Opole, Nysa, Kłodzko, Kępno, Bystrzyca Kłodzka, Nysa, Głuchołazy, Świdnica, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie, Polanica Zdróji okolice.